23 Temmuz 2013 Salı

AKP, KÜRDİSTAN’I KURUYOR


Türkiye’nin güneyinde yeni bir komşusu oldu. PYD denetiminde Suriye’nin kuzeyinde kurulan Kürt devletçiği.
Dünyanın en azılı iki terör örgütü PKK ve El Kaide günlerdir sınır boylarımızda çatışmakta. Ne yazık ki Akçakale ve Ceylanpınar ilçelerimiz ateş altında. Yurttaşlarımız sokağa çıkamamakta. Yöneticiler, ilçe sakinlerine zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamalarını öğütlemekteler. El Nusra ve PYD çatışmasında Türkiye’nin yurttaşları ölmekte, yaralanmakta. Ateşin kimden geldiği önemli değil. Büyük bir olasılıkla Akçakale ve Ceylanpınar ilçelerine düşen mermiler, AKP hükümetinin teröristlere yaptığı yardımlardandır belki de.
PKK’nın Suriye’deki kolu olan PYD çatır çatır devletçiğini oluştururken AKP yöneticileri, sanki Patagonya’da yaşıyormuş gibi konuya ilgisizler. Dimyat’a pirince gidenler evdeki bulgurdan olmaktalar.
Ortadoğu politikalarını, Münafık Kardeşlere göre planlayıp ABD’den buyruk alanlar Türkiye’yi felakete sürüklemekteler. Türkiye gerçeklerine yabancı, tarih bilgisinden, öngörüden yoksun siyasetçiler ulusal bütünlüğümüze zarar vermekteler.
PYD, Suriye’nin kuzeyinde kent ve kasabaları tek tek ele geçirirken iftar sofralarında Mısır için ağlayan başbakanın, İstanbul’un Fethi sırasında Ayasofya’da meleklerin cinsiyetini tartışan Bizanslılardan ne farkı var? Kendi yurttaşına ağlayamayan, ülkesinin düştüğü zor durumu kavrayamayan, dar düşünceli siyasetçi koskoca ülkeyi felakete sürüklemekte. Yalnız kendi ülkesine değil, komşularına da büyük zararlar vermekte.

Esat’ın, Suriye’yi birleştirici rolünü göremeyenler, teröristleri desteklemeyi sürdürmekteler. Ortadoğu’nun nasıl bir kan gölüne dönmekte olduğunu anlayamayanlar, tarih önünde bu gafletin hesabını vereceklerdir.
PYD’nin Rasulayn’ı ele geçirmesi Türkiye topraklarında da kutlanmakta. Ne yazık ki AKP hükümeti bu gösterilere müdahale edememekte. Çünkü güvenlik güçleri bölgeden çekilmiş durumda. Barzanistan’dan sonra Suriye’nin kuzeyinde kurulan uydu devletçiğin oluşmasını iktidar yalnızca izliyor.

 AKP’nin Suriye politikasındaki yanlışlık defalarca anlatıldı, sorumlu kalemlerce. Bugün ortaya çıkan bölünmüş Suriye görünümü, öngörü sahibi Türk aydınlarınca ısrarla anlatıldı. Ancak BOP eşbaşkanı olarak ortaya çıkanlar, Türkiye ve komşularının geleceğini değil, ABD çıkarlarını düşündüler.
Erdoğan ve Davutoğlu, Barzanistan’ı kurdurdular. Şimdi de Suriye’de bir Kürt devletçiği kurulmasına ön ayak olmaktalar. Zaten PKK, Güneydoğu Anadolu bölgesini fiilen yönetmekte. Hızla bir devlet örgütlenmesine gitmekte. Büyük Kürdistan’ın üç parçası AKP eliyle kuruldu. Erdoğan ve Davutoğlu, tarihe üç ülkeyi bölen ve üç devletçik kuran kişiler olarak yazılacaklar. Bu ihaneti, hiç kimse bağışlamaz.
Var olan görüntü, ABD ve işbirlikçilerinin lehine görünse de gelişmeler BOP’u iflasa sürüklemekte. Mısır’da Münafık Kardeşlerin devrilmesi, Esat’ın Suriye’deki duruma egemen olması BOP planlarını boşa çıkaracak. Gezi Parkı direnişiyle ayağa kalkan halk, ulusu birleştirerek bölücülüğü önleyecek ve AKP’yi de tarihin çöplüğüne atacak.
                                                           Adil HACIÖMEROĞLU
                                                           21 TEMMUZ 20133 yorum:

  1. Irak'ta Barzani'yi '' kardeş '' seçen , Barzani'nin oyunlarıyla ülkemizin bütünlüğünü tehlikeye sokan AKP ; şimdi Suriye ' de aynı oyuna gelmekte , belki de bilerek, isteyerek Suriye'nin bölünmesine ve orada , ÜLKEMİZİ DE TEHDİT VE KUŞATMA ALTINDA TUTACAK bir BAĞIMSIZ KÜRT DEVLETİ kurulmasına seyirci kalmakla yetinmeyip , adeta uygun ortam oluşturarak destek vermektedir. Irak'ın bütünlüğü bozulunca , ülkemiz tehdit altında kaldı ; aynı durum bu kez Suriye politikasıyla oluşmaktadır. Sırf meshep ayrımı gözeten bir yaklaşım içindeki AKP bu tehlikeli gidişi yaratarak ülkeye ihanet etme yoluna girmiştir. Bu doğrultuda yine Adil Haciömeroğlu'nun anlamlı bir yazısı önümüzde. Teşekkürler!..

    YanıtlaSil
  2. Yazı için kutluyorum. Doğrular ancak halkın büyük çoğunluğunun göremediği yerlerde ortaya çıkıyor ve paylaşılıyor. Türkiye'de gazete bile okumayan/okuyamayan elli milyon insana bunu anlatmak zorundayız. Özellikle SURİYE'de AFRİN bölgesinde PKK/PYD'nin ne işi var? Çünkü orada bir çıban başını yaratıp, uzun vadede Hatay/İskenderun hattını Akdenize açılım bölgesi haline getirecekler. Bir süre sonra Amanos Dağlarından gelecek çok yoğun bir terör saldırısını görmek gerekiyor. Teröre bir defa boyun eğdiniz mi artık tamamen teslim oluncaya kadar hatta teslim olduktan sonra da kurtulamazsınız....Gürkut Acar CHP Antalya Milletvekili.

    YanıtlaSil
  3. "Türkiye gerçeklerine yabancı , tarih bilgisinden yoksun " sözlerinizden başlarsak , önceleri bizim bu olguları kuvvetli , güvenilir devlet politikasına sahip dışişlerimiz vardı . Hükümetler değişir ama dışişlerimiz günübirlik politikalarla değişmezdi . Konuya dönersek , değindiğiniz gibi herkes sus pus olmuş , herşey bizim dışımızda gelişmekte ...daha önceki hükümetler için böylesi bir çözüm "çözümse eğer" çok mu zordu . Bu kadarı yeterli sanırım ...teşekkür ederim

    YanıtlaSil