18 Mart 2014 Salı

CEMAAT’E ZULÜM YAPILIYORMUŞ

                                   
CHP’nin İstanbul adayı Mustafa Sarıgül, zaman zaman yaptığı açıklamalar ile ilgi çekmekte. Bu açıklamaları işitenler, “Sarıgül ağzını açmasa CHP için daha iyi olacak.” demekteler.
Sarıgül, 17 Mart 2014 Pazartesi günü CNNTÜRK’te Tarafsız Bölge programına katıldı. Program yöneticisi Ahmet Hakan soruyor konuğuna: “Cemaat’le görüşüyor musunuz?” diye.
Sarıgül, bu soruya: “Benim Gülen Cemaat’i dahil, her cemaatle diyaloglarım vardır. Ama Gülen Cemaat’i öyle bir yere oturtuldu ki hergelen onlardan bahsediyor. Ben, onlara yapılanları haksız olarak düşünüyorum. Dersanelerin kapatılmasını da doğru bulmuyorum. Dersaneleri kapatmak için eğitimi planlamak lazım. Sarıgül, güçlülerden yana hiç olmadı; her zaman haklılardan yana oldu. Gülen Cemaatine zulüm yapıldığını düşünüyorum.”yanıtını vermekte.
Yukarıdaki sözleri söyleyen kişi Cumhuriyet’i kuran, devrimleri yapan CHP’nin adayı. İnsanın kulaklarına inanası gelmiyor değil mi? Laikliği getiren partinin adayı, cemaatlerle ilişkilerinin iyiliğinden gururlanmakta.
“Cemaat’e zulüm yapılıyor” öyle mi? Ey Sarıgül!.. Cemaat, Cumhuriyet aydınlarının haksız, hukuksuz bir biçimde Silivri zindanlarına doldurduğunda zulüm değil miydi bu? Neden o zaman bu zulme sesini çıkarmadın? İftiralarla tutsaklaştırılan yurtseverler Silivri’de can verirken neden buna karşı çıkmadın? Kanser hastalarına hastanelerde otama izni bile verilmediğinde sen neredeydin? Dünya çapında üniversite hocası bilim adamları basit iftiralarla kelepçelenirken neden sustun? Cemaat’in yaptığı zulümleri neden görmezden geldin? Şimdi kalkmışsın bir zalimi, mazlum yapmaya çalışıyorsun? Ne uğruna, kimler adına?
Haziran direnişinde toprağa düşen gencecik bedenlerin neden yanında olmadın? Abdullah Cömert, Ethem Sarısülük, Ali İsmail Korkmaz, Mehmet Ayvalıtaş, Ahmet Atakan’ın tabutlarına neden omuz vermedin, ey Sarıgül? Yoksa Laik Cumhuriyet’i savunanlar seni ilgilendirmiyor mu?
Cemaat’in avukatlığına soyunmuş Sarıgül. Ne uğruna? Aklınca Cemaat’ten oy alacak. Avucunu yalarsın. Adı, CHP olan bir partiye müritleşen kişiler oy vermez. Hele onların kılavuzu Sait-i Kürdi ise CHP’nin yanından geçmez bu müritler.
Sarıgül ve bazı CHP yöneticilerine diyeceğim şudur ki, üyesi olduğunuz CHP’nin ne olduğunu öğrenin öncelikle. Cumhuriyet kurucusu bir partiyi sığ düşüncelerle emperyalist komplolara kurban etmeyin.
                                                                       Adil Hacıömeroğlu

                                                                       18 Mart 2014

2 yorum:

  1. F. Gülen cemaati , ülkemizde laikliğe aykırı olarak etkinliklerini yürütürken ; bunlara CHP üyesi ve belediye başkan adayı gibi kişilerden destek gelmesi , ya da aynı kişilerce , bu cemaatin zulüm gördüğünün söylenmesi . Atatürk'ün kurduğu ; devletin ve demokrasinin kurucusu CHP 'ye ters düşmektedir. İşte bu yönde çıkışlarıyla dikkat çeken M. Sarıgül de küresel sömürgeciliğin aracısı ve laiklik karşıtı olan cemaate destek olmakta ve Atatürkçü düşünceye ters düşmektedir. Bu konuyu işleyen yazısını bizlere sunan Sayın A. Haciömeroğlu'na teşekkürler! ÖZGEN KARA

    YanıtlaSil
  2. Sarıgül ve cemaat aynı kaynaktan beslendiği için gayet normal bir durum. Sarıgül olayında herkes hepimiz hata yaptık. Bu adam bu kadar oy almamalıydı.

    YanıtlaSil