5 Mart 2014 Çarşamba

GÜNAH İŞLEME ÖZGÜRLÜĞÜ


RTE’ye yaranmak için TBMM’de, CHP’li bir milletvekilinin burnunu sıkarak hastanelik eden AKP İstanbul milletvekili Külünk’ün Habertürk’teki açıklamaları ilgi çekici.
AKP limanına yanaşarak televizyon yıldızı olmak için çaba gösteren Balçiçek’in programında, siyasete yeni söylemler getirdi Külünk. Millet olarak kendilerine ne kadar teşekkür etsek azdır.
17 Aralık’ta yapılan yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasıyla ilgili olarak “Operasyon günah işleme özgürlüğüne müdahaledir.” demekte AKP’nin felsefeci(!) milletvekili. Kendi partisinden bakanların günah işleyip işlemediklerini en iyi yakınlarında bulunan Külünk bilir. Böyle bir itirafta bulunuyorsa haklıdır sayın vekil, biz ne diyebiliriz ki buna?
“Günah işleme özgürlüğü” dinde olabilir; ancak devlet yönetiminde olanların suç işleme ve hırsızlık yapma özgürlükleri yoktur. Dünyanın neresine giderseniz gidin, hırsızlık ve rüşvet yüz kızartıcı bir suçtur. Cezası da yasalarda belirtilmiştir.
“Günah” Tanrı ile kul arasındaki bir konu. Ona biz karışamayız. Ancak milletin malına, emanetine karşı işlenen suç, tüm halkı ilgilendirir. Bu suçun cezası, Tanrı’ya ve öteki dünyaya bırakılmaz; davası, bağımsız mahkemelerde görülür bu dünyada.
Bekleyelim, bakalım ne Külünkler çıkıp nice itiraflarda bulunacak...
AKP’lilerin şaşkınlıklarına bakın. Hırsızlığı, toplumda meşrulaştırmak için felsefe yapıp Diyanet’ten yardım istiyorlar.
Külünk’ün din ve felsefe konusundaki bilgisine(!) hayran kaldığımı da söylemeliyim. Yahu, bu adamlar İslamiyet’i nerelerden ve kimlerden öğreniyorlar? Hırsızlığın “günah işleme özgürlüğü” olduğunu onlara kim, niçin öğretti acaba?
Çıkıp sokaklarda bağıracağım neredeyse “Din elden gidiyor!” diye avazım çıktığı kadar. Sanki gizli bir el insanları İslam karşıtı yapmak için uğraşmakta. AKP de taşeron olarak kullanılmakta...
                                                                       Adil Hacıömeroğlu

                                                                       5 Mart 2014

4 yorum:

 1. Yazınız için teşekkür ederim.dediğimizçalkantılı ve sıkıntılı süreçlerin sonu hep devrimlere yol verir. Devrim ise kültür dediğimiz, kökeni latince 'cultura' kelimesinden gelen bir olgunun yeni bir düzeni işlemesidir. Cultura; süslemek, işlemek anlamına gelen bir terimdir. Dolayısıyla devrimi yapabilecek, dinin hakkını verecek, milli kavramları da yeniden yerine oturtacak bir nesil; gerek eylemi, gerekse de bilgi birikimi ile yetişmektedir.

  YanıtlaSil
 2. AKP milletvekili Külünk ; yeni bir din terimi oluşturmuş : '' GÜNAH İŞLEME ÖZGÜRLÜĞÜ '' .Soygunları , rüşvetleri , hırsızlıkları başka yöne çevirip ; seçmen kitlesinde , kendilerinin özgürlüğü kısıtlanmış gibi bir algı yaratmanın peşinde olmalı bu vekil. Sözde ; günahın hesabını Tanrı'ya verecekleri düşüncesini yerleştirip , seçmen kitlesinde temize çıkacaklar... Bir GÜLMECE özelliğinde kaleme alınmış , bir solukta okunan sürükleyici yazı Sayın A. Haciömeroğlu'ndan. Teşekkürler ! ÖZGEN KARA

  YanıtlaSil
 3. Adil bey hayasızlıkları dile getirmişsiniz. Çok güzel bir yazı olmuş. Yolsuzluk ve hırsızlıkları önlemeye çalışan insanlara yapılanlar ayyuka çıktı. Milletvekilimize yapılan bu çirkin saldırıyı kınıyorum. Kişisel hak ve hürriyetlere yapılan zalimce saldırılar çok çirkin. Türkiyemi ne hale getirmeye çalışıyorlar. 12 yıldır bıktık artık. Allah bizleri korusun. Türk milletini doğru karar vermeye çağırıyorum. Oylarımızla kendimizi kurtarır, aydınlığa çıkarız artık diye ümitli olmak istiyorum.

  YanıtlaSil
 4. Bu beni gulmekten olduruyor inanin ki. Hayatim da boyle bir seyi ilk defa duyuyorum. Bekleyin gorun bu sozun sayesinde suc oranlarinda artis olmazsa sasarim. Milletin sosyal dengesi bozuldu, psikolojosi bozuldu simdide moral dengesi bozulacak. Buna kim dayanir.

  YanıtlaSil