26 Mayıs 2014 Pazartesi

CHP, AMAN YAPMA!


Partilerin cumhurbaşkanı adayı arayışları sürmekte. AKP’nin yıkılış sürecini başlatarak Cumhuriyet kurumlarını yeniden inşa fırsatını yaratacağı için cumhurbaşkanlığı seçimi çok çok önemli. Burada en büyük görev CHP ve MHP’ye düşmekte. Bu iki partinin ortaklaşa göstereceği bir adayın seçimi kazanması çok yüksek bir olasılık.
Hem CHP hem de MHP lideri türlü kesimleri temsil eden kişilerle görüşmeler yapmaktalar.AKP macerasından, yıkıcılığından Türkiye’yi kurtarmak amaçları.
Cumhurbaşkanı adayının en önemli niteliği, Türk milletini birleştirici bir rol oynaması olmalı. Ayrıca Cumhuriyet değerleri ve kurumlarıyla çatışmayan birinin Çankaya’ya çıkması kaçınılmazdır. Bu nedenle cumhurbaşkanı adayının ayakları vatan topraklarına basmalı. Uluslararası güç odaklarının, özellikle ABD’nin istediği, öne çıkarmaya çalıştığı kişilerden uzak durulmalı adaylık için.

Erdoğan-Gül ikilisinin ABD desteğiyle siyasette yıldızlarının parladığı açık bir gerçek. Bu ikili, neoliberalizmin temsilcisi. Liberalizmi, en acımasız biçimiyle uyguladılar Türkiye’de. Halk yoksullaştı, dolar milyarderleri çoğaldı. Ülkenin dişiyle tırnağıyla oluşturduğu varsıllıklar özelleştirmeyle peşkeş çekildi. Bu nedenle neoliberalizmin temsilcisi durumundaki bir kişinin CHP’ce söz konusu adaylar arasında anılması bile AKP’ye yarar.
Sayın Kılıçdaroğlu, Kemal Derviş’le görüşmüş. Bu görüşme için zamanlama kötüdür. Görüşmeden sonra Derviş’in, CHP’nin olası cumhurbaşkanı adaylarından biri olduğunu yazıp söyledi bazı basın organları. Özellikle yandaş basının, liberal kalemlerin Derviş adını öne çıkarmaları kendi hesaplarına anlamlıdır. Tıpkı Sarıgül’ün bu çevrelerce CHP’ye iliştirilip İstanbul’u AKP’ye armağan ettikleri gibi, cumhurbaşkanlığında da aynı oyun yinelenmekte.
CHP; yandaş basının, liberal kalemlerin oyununu görmeli. Aynı tuzağa ikinci kez düşmemeli.
Derviş, AKP’nin iktidar yolunu açan kişidir. DSP’yi kundaklayarak 57.hükümeti dağıtan biridir. ABD’nin tahsildarı olarak önce hükümete girdi, sonra ulus devleti ortadan kaldıracak yasaları çıkarttı. Bugün eğer liberalizm, tüm vahşeti ve açgözlülüğüyle halkın kanını emiyorsa bu, Derviş yüzündendir.
Hem Derviş’in CHP’de ne işi var? ABD hesabına iş yapanlar, Atatürk’ün partisine yakışır mı?
CHP yönetimi, şaşırıp da Derviş’i aday gösterirse seçim olmadan AKP kazandı demektir. Böylesi bir hata asla affedilmez. Aman, dikkat CHP! Sakın yapma!
                                                           Adil Hacıömeroğlu
                                                           26 Mayıs 2014

  

1 yorum:

  1. AKP iktidarından önce , ülkemizde KÜRESELLEŞME planına uygun bir ekonomi yapısı oluşturuldu. Bunun mimarı da ABD ve sömürücü küresel güçlerin adına çalışan Kemal Derviş'tir. AKP'nin iktidarına ekonomik zemin hazırlayan ve yıllar boyunca ülkemizin kaynaklarını yağmalatmaya yol açan bu ekonomik gidiştir. Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaşı Kemal Derviş ile cumhurbaşkanı adayı belirleme konusunu görüşmesi ; özellikle liberal basında Derviş'in adaylığı söylentilerine yol açtı. Ülkemizdeki ekonomik bozulmanın , sömürünün yolunu açan Kemal Derviş'in aday yapılması çok sakıncalıdır . CHP , böyle bir oyuna gelmemelidir. Bu doğrultudaki bilgi aktarımı ve uyarıları için Sayın A. Haciömeroğlu'na teşekkürler!
    ÖZGEN KARA

    YanıtlaSil