7 Temmuz 2014 Pazartesi

ETHEM’İN KATİLİ TUTUKLANDI MI?


Ethem Sarısülük... Haziran Direnişi’nin Ankara’daki şehidi... Direniş sırasında polisçe vuruldu.

Ethem’in vurulma anı kameralarca çekildi. Belki yüz kez izledim bu görüntüleri. Ethem, hedef gözetilerek vuruldu. Öyle kaza maza değil... Buna rağmen uzun süre cinayeti işleyen polis korundu. “Meşru müdafaa”  dendi.

Yurtseverler, Ethem’in ve diğer Haziran şehitlerinin katillerinin peşini bırakmadılar. Polisin insan avı, her platformda kamuoyuna anlatıldı.

Bugün Ethem Sarısülük’ün katil zanlısı polis Şahbaz tutuklandı. Tetiği çeken el tutuklandı da çektiren irade nerede? Tetiği çektirenler iktidarda. Polise vur emrini veren RTE, başbakanlık koltuğunda. Polisin saldırganlığını “destan yaratmak” olarak kamuoyuna öven kişi Erdoğan.

Şahbaz’ın tutuklanması yeterli değil. Ona tetiği çektiren başta RTE olmak üzere, zamanın İçişleri Bakanı Güler ve diğer yöneticiler de hesap vermeli.

Son on iki yıldır Türkiye’de akan kanın sorumlusu AKP iktidarı. Polis şiddetiyle yaralanıp sakat kalanlar, AKP iktidarının mağdurları.

Madenlerde, şantiye çadırlarında, yıkılan TOKİ evlerinde, sellerde, kaza denilen ihmallerde ölenlerin sorumlusu AKP’dir. Yüzlerce yurttaşımızı toprağa düşüren zihniyettir AKP.

Ethem’in katili tutuklandı. Ancak azmettirenler dışarıda... Tetiği çektiren eller, kelepçelenmedikçe toprağa düşen şehitlerin ruhu rahata eremez.
                                                                       Adil Hacıömeroğlu

                                                                       7 Temmuz 2014

2 yorum:

 1. Ethem 'i vuran kurşun için tetik çekenden çok '' VUR '' emri veren ; polise , '' YENİ BİR ÇANAKKALE DESTANI YAZDINIZ ! '' diyebilecek denli acımasız yetkili sorumludur. İşte bunu anlatan yazısı ile karşımızda Ö. Haciömeroğlu.
  Teşekkürler !.. ÖZGEN KARA
  Zulüm ağırdı , karanlık baskındı hem
  Işıklı sabahlara uyanalım diye
  Başındaki kurşunla uyudu Ethem.

  YanıtlaSil
 2. Kesin bu da seçim yatırımıdır. Yoksa bütün deliller ortadayken bugünlerde yargılama kararı almak açıkçası samimi gelmedi bana. VATANSEVER

  YanıtlaSil