14 Ekim 2014 Salı

PKK İSYANININ BİLANÇOSU


İçişleri bakanı Efkan Ala, PKK’nın Ayn El Arap’ı bahane ederek çıkardığı isyanın bilançosunu açıkladı.

Otuz bir kişi (12 Ekim 2014 günü, Gaziantep’te üç kişinin daha öldüğü açıklanınca sayı otuz dörde çıktı.) yaşamını yitirdi.

İki polis şehit oldu.

İki yüz yirmi bir yurttaşla yüz otuz dokuz polis yaralandı.

İki yüz on iki okul, altmış yedi emniyet, yirmi beş kaymakamlık ve yirmi dokuz parti binası yakıldı.

Kızılay kan merkezleri, belediye hizmet yapılarının da aralarında bulunduğu yedi yüz seksen bina zarar gördü. Tamamen yakılıp kül olan binalar hiç de az değil.

Yakılan özel araçların, polis ve belediye hizmet araçlarıyla cankurtaranların sayısı ise bin yüz yetmiş yedi.

Kundaklanan banka ve işyerlerinin sayısı yok! Kundaklanan bankalardan çalınan paralar, marketlerden aşırılan malların dökümü de yok!

Kırılan kalplerin, bozulan dostlukların, yok olan değerlerin bilançosu çıkarılmamış.

En önemlisi de yakılan Atatürk heykellerinin ve Türk bayraklarının sayısını vermemiş Sayın Ala. Acaba Atatürk heykelleri ve Türk bayraklarının bina, arabalar kadar değeri yok mu AKP hükümetince?

“Çözüm süreci, açılım, barış...” dendi. Bölücü teröristlerin dağdan inerek düz ovada siyaset yapacakları anlatıldı uzun uzun. İleri demokrasinin nimetlerinden(!) dem vuruldu aylarca.

Türk Ulusu, ileri demokrasinin ne olduğunu yaşayarak öğrendi: vurma, kırma, yıkma, yakma, öldürme...

Bakalım, bundan sonra demokrasinin(!) hangi aşamasına geçeceğiz? Merakla beklemedeyiz.
                                       Adil Hacıömeroğlu

                                      12 Ekim 2014

2 yorum:

  1. AKP iktidarı ; kendi içindeki PKK sempatizanlarının yöneltmesi ; Atatürkçü düşünceye , laik düzene karşıt olmaları ; partizanca oy hesapları gibi nedenlerle PKK 'nin isteğine uygun bir ÇÖZÜM SÜRECİ yürütmektedir. Bu süreçte terörle mücadele bir yana , terör örgütü ile devlet düzeyinde görüşmeler yapılmış , söz konusu örgüt kendisini çok güçlü sanmış ve AKP eliyle şımartılmıştır. Bunun sonucu olarak Ayn El Arap kentinin kuşatılmasını bahane eden PKK ;yurdumuzda toplu eylemler başlatmış , güvenlik güçlerinin yetersiz kaldığı birçok ilde okulları , devlet binalarını , bankaları , taşıtları yakıp yıkmıştır ; Atatürk heykellerini , Türk bayraklarını yakmıştır. Olaylarda 34 kişi ölmüş , çok sayıda insan yaralanmıştır. İçişleri Bakanı ; olayların zayiatını açıklarken , yakılan Atatürk heykellerini , Türk bayraklarını bu istatistiklere katmamıştır. AKP 'nin Türk bayrağına ve Atatürk'e yaklaşım özelliğini buluyoruz bu durumda ; TC 'nin temel değerlerinden sayılan Atatürk ve bayrak , AKP tarafından önemsenmemiş anlaşılan. Konunun ayrıntılı anlatımı var Sayın A. Haciömeroğlu'nun bu akıcı , sürükleyici yazısında.. Teşekkürler !
    ÖZGEN KARA

    YanıtlaSil
  2. Bu yakıp yıkan kişilerin içinde zerre kadar vatan duygusu yok, kendilerini Türkiye 'nin değil düşsel bir ülkenin yurttaşları olarak görüyorlar, bu yüzden bu kadar özdenetimden yoksun hareket ediyorlar, özünde Aş, iş yokluğunun farklı bir görünümüdür bu tablo, çeyrek yüzyıla yakın zamandır ülkeyi idare edenlerin bu tabloyu sadece cezaları artırarak değiştirme gayreti ise ayrı bir garabettir.

    YanıtlaSil