15 Ekim 2014 Çarşamba

TÜRKİYE TERÖR ÜSSÜ OLUYOR


RTE, ABD’lilerle anlaşarak “eğit, donat” düşüncesini yaşama geçirmek için gerekli alt yapıları hazırlamak için çalışmalara başladı. Bu kapsamda Türkiye’de bazı illerde kamplar kurulacak. Buraları, Türk ve Amerikalı askeri yetkililer yönetecek. Eğitim, iki ülkenin subaylarınca verilecek.

Türkiye’de kurulacak kamplarda kimler eğitilecek? Esat ve IŞİD karşıtı Suriyeli muhalifler... Eğitilen kişiler, kime karşı savaşacak. Öncelikle IŞİD’e karşı... Anlaşılacağı üzere önce IŞİD’i saf dışı bırakacaklar, sonra Esat’ı.

IŞİD, Esat yönetimine karşı savaşmak için oluşmadı mı? Evet... ABD yetkilileri, defalarca IŞİD’in yok edilmesinin uzun yıllar alacağını söylemedi mi? Söylediler... Bazıları, bu örgütle savaşımın otuz yıl sürebileceğini de belirttiler. Bu durumda kısa vadede ABD ve AKP’nin hedefinde ne var? Esat yönetiminin devrilmesi... İşin aslının böyle olduğunu dünya bilmekte. Ancak kamuoyu yanıltılmakta...

Peki, bu kamplarda El Kaide, El Nusra gibi örgütlerin yandaşları eğitilecek mi? ABD ve AKP yöneticileri “Hayır!” demekteler bu soruya şimdilik. ÖSO (Özgür Suriye Ordusu) üyelerinin eğitileceği söylenmekte. İşin en gülünç yanı da burası. Suriye’de Esat yönetimine karşı savaşan en zayıf grup ÖSO. Bedavadan aldığı silahı satıp evine dönen adamlardan oluşan bu örgüt mü hem IŞİD’i hem de Esat’ı alt edecek? Güldürmeyin adamı, bu kadar acıların yaşandığı bir yerde?

Yukarıda saydığımız Esat muhaliflerinin dışında başka kimler var? PYD... Yani PKK’nın Suriye kolu... Bu grupla ilgili söylenen bir şey var mı? Şimdilik yok! Yoksa düşünmek gerek bu konuda. ÖSO’nun yanı sıra PYD’de eğitilip donatılacak bu kamplarda. Sonra da Türkiye’nin eğitip donattığı militanlar, Türk askerine kurşun sıkacak.

Yarın IŞİD, El Kaide, El Nusra, ÖSO ve PYD militanlarının elinde MKE damgalı silahlar görülürse şaşırmamalı.

Kamplardaki eğitim nedeniyle teröristlerin Türkiye’ye serbestçe giriş çıkışları ise önlenemez dertler açacak ülkemizin başına. Herhangi bir terörist grupla sonsuza kadar anlaşmak olanaksız. Türkiye’nin eğitip donattığı teröristlerin silahlarını ne zaman, kime karşı kullanacağı ise belirsiz. Bu nedenle Türkiye, ABD eliyle büyük belaların içine sürüklenmekte. “Esat” takıntılı RTE ve Davutoğlu da bu tuzağa balıklama atlamaktalar.

Türkiye, hangi amaçla olursa olsun sınırlarını her türlü yasadışı örgüte kapatmalı. Teröre kırk bin yurttaşını kurban vermiş bir ülke, komşularına terör ihraç etmez. Hele yoksul halktan kesilen vergilerin terörist etkinlikler için harcanması bağışlanamaz bir suç.

AKP hükümeti suç işlemeyi sürdürüyor terör kampları kurarak. Tarih de halk da bu kadar çok suç işleyeni affetmez.
                                                           Adil Hacıömeroğlu

                                                           15 Ekim 2014

2 yorum:

  1. Bir devleti silah zoru ile yıkmak ; kurulu düzeni silah zoru ile , yasa dışı yöntemle değiştirmek amacı güden örgütler TERÖR tanımı içinde yer alır. Bir başka terör örgütü olan IŞİD'e ve ESAT'a karşı savaşan terör militanları ABD'nin de istek ve onayı ile Türkiye'de eğitilecek ve savaşa girecekler. Türkiye , '' TERÖRİST EĞİTEN '' bir ülke konumuna girecek... Üstelik ÖSO gibi gücünü yitirmiş bir örgütün militanlar eğitilecek olanlar. Bu örgüte de silah verilecek ; bu silahların gelecekte ülkemize karşı kullanılması da olasıdır. ABD'nin geçmişte beslediği TALİBAN ( Usame Bin Ladin ) ; İran üzerine sürdüğü Saddam örnekleri unutulmasın.
    Anlaşıldığı gibi Türkiye ; ABD'nin de onayı ve yönlendirmesiyle terör hedefi ülke durumuna yeniden sokulmak istenmektedir. AKP'nin Esat takıntısı da bu tehlikeyi büyütüyor. Bu konudaki ayrıntılı , uyarıcı yazısı ile karşımızda Sayın A. Haciömeroğlu. Teşekkürler !
    ÖZGEN KARA

    YanıtlaSil
  2. Şu Amerika nın kumandasında geldiğimiz yere düştüğümüz hallara bakın, üniversite mezunlarının asgari ücretle iş aradığı, terör örgütü üyesi olmanın ekmek kapısı olduğu, teröristlerin yol kesip kimlik kontrolü yaptığı, uyuşturucu kullanma yaşının 9`a düştüğü, 750 milyar dolar rekor dış borç, kontrolsüz nüfus artışı ve göçleri, zehirlenen tabiatı ile Türkiye İstiklal Savaşı nı kaybedip tümden işgal edilse bundan kötü olmazdı..

    YanıtlaSil