25 Kasım 2014 Salı

ERBİL’DE NE İŞİN VAR?

                                               
Başbakan Davutoğlu, Irak’a gitti. Orada Irak yöneticileriyle görüşmeler yaptı. Bu görüşmeler normaldir. Çünkü devletlerarası ilişkiler çerçevesinde olması gereken budur.

Davutoğlu, Bağdat’tan sonra Erbil’e gitti. Peki, neden? Erbil, Irak’ın bir kenti değil mi? Eğer Irak’ın bir kentini ziyaret edeceksen kimle gitmen gerek oraya? Tabi ki Iraklı yöneticilerle...

Davutoğlu’nu, Erbil’de Barzanistan’ın başbakanı Neçirvan Barzani karşıladı. Sonrasında Mesut Barzani’nin ayağına gitti Ahmet Bey. Anlaşılacağı üzere Erbil’de devlet protokolü uygulandı tam tamına. Türkiye’nin kırmızı çizgisi olan bir konuda Davutoğlu’nun aymazlığına bakın! Barzanistan’ı devlet olarak tanımış oluyor bu protokol kurallarına sessiz sedasız uyarak.

Davutoğlu, Erbil’de oldubittiyle karşılaştım, diyemez. Çünkü bu tür ziyaretlerde önceden programlar yapılır. İki taraf da programı onaylar. Her şey saati saatine bellidir.

Peki, Barzanistan’ın tanınması ne demektir? Türkiye’nin bölünmesine gidecek bir süreci onaylamaktır. Türkiye’nin başbakanlık orununda oturan biri, yaptığı çocukça ya da bilinçli bir şirinlikle kendi ülkesinin altına dinamit koymakta. İkinci İsrail’in kuruluşunun yolunun taşlarını döşemekte açıktan açığa.

“Ağacın kurdu içindedir.” derler. Kurt, ağacın içini kemirdi, dışarıya çıktı. Gizlisi, saklısı yok artık. Ağacın köküne balta vurmaktalar açıktan açığa.

AKP, şaşkın ördek gibi... Suya neresinden dalacağı belli değil. Dış politikayı, ülke güvenliğini, ulusun birliğini parti çıkarlarına kurban ettiler bir kez. Pusulaları şaştı bir kere. Ne yapacaklarını bilmez durumda dış ilişkilerde sağa sola dalmaktalar bilisizce. İlkesizlik çukurunda debeleniştir bu.

Devlet ve millet çıkarları mı? AKP’nin kapısına uğramaz bunlar...

Ey Davutoğlu, söyle bakalım senin ne işin var Erbil’de. Kim söyledi sana oraya gitmeni? Partine oy veren bir yurttaşa, oraya gitmeden önce sorsaydın, o bile sana “Erbil’de ne işin var?” derdi. Evet, ne işin vardı orada? Bir aşiret reisinin ayağına gitmek yakıştı mı sana?
                                                           Adil Hacıömeroğlu

                                                           25 Kasım 2014

2 yorum:

  1. İçte olduğu gibi , dışta da ilkesiz politika uygulayan AKP ; anlaşılıyor ki politikalarını PARTİ ÇIKARLARI esasına dayandırmakta ; yanlışlarını sürdürmektedir. Gerçekçi bakışla yaptığı PARTİ ÇIKARLARINA DA uymaz ; çünkü o partiye oy verenlerin de , parti üyelerinin de uzun süreçte çok değerler yitireceği bir yol izlenmekte. Erbil'i ziyaret eden Davutoğlu , ülkemizin bölünmesinde önemli etkisi olan Irak Kürdistan Devletini tanımış olduğunu gösterdi. Bundan güç alan PKK ve Barzani , sözde Kürdistan Devletinin sınırlarını genişletmek için Güneydoğu topraklarımıza göz koyacaktır ; gözü var bu topraklarımızda zaten ; bu doğrultuda daha küstahça davranma şımarıklığı gösterecektir. Ülkemiz adına açık ihanettir bu . Konuyu ayrıntılarıyla anlatan önemli yazısı için Sn. A. Haciömeroğlu'na teşekkürler !
    ÖZGEN KARA

    YanıtlaSil
  2. Müstakbel Kürt devlet başkanını ziyaret etmiş.. yahu Adil Bey, neden şunu söylemek Size ve bize yani Türkiye 'yi seven herkese bu kadar zor geliyor : BİZ KAYBETTİK..!!

    YanıtlaSil