16 Ocak 2015 Cuma

PERİNÇEK’İN DEĞİL, TÜRK MİLLETİNİN YASAĞINI KALDIRIN!

             
        İsviçre, “Ermeni soykırımı yoktur.” demeyi yasaklamıştı. Bu ne demek? Düşünce özgürlüğünü rafa kaldırmak demek. Önyargıları, art niyetleri sorgusuz sualsiz karşısındakine kabul ettirmek demek. Tarihçilerin gerçeği ortaya koyma, insanlığı aydınlatma hakkını gasp etmek demek. Hukuku rafa kaldırmak, suçlamalara karşı savunma hakkını yok etmek demek...

İşte Doğu Perinçek, İsviçre’nin ne hukukla ne tarih bilgisiyle ne de düşünce özgürlüğüyle bağdaşan bu yaptırımının çağdışılığını ortadan kaldırmak için Lozan’a gitti ve “Ermeni soykırımı yoktur.” dedi. Bu açıklamadan sonra İsviçre mahkemesi Perinçek’i cezalandırdı. Perinçek durmadı, AİHM’e gitti. AİHM, İsviçre mahkemesini haksız buldu.

Bu karar ne anlama gelir? İsviçre “Ermeni soykırımı vardır.” dedi diye soykırım olmaz. Soykırım olmamıştır, diyenlerin de düşüncesini savunma hakkının teslim edilmesidir.

Türkiye yüz yıldır soykırım iddialarıyla köşeye sıkıştırılmaya çalışılmakta. Yapmadığı bir işten ötürü cezalandırılmak, insanlık âleminden dışlanmak istenmekte. Bu yolla sınırları tartışmaya açılmakta. Toprakları üzerinde hak iddia edilmekte. Doğu Perinçek’in AİHM’de kazandığı bu utku, Türk Milletini iftiralarla mahkûm etmek isteyenlerin amaçlarını boşa çıkarmakta. O zaman bu dava, Perinçek’in değil, Türk Milletinin davasıdır.

İsviçre AİHM kararına itiraz etti. Bu nedenle 28 Ocak 2015 günü Strasbourg’da AİHM’in Büyük Dairesinde itiraz görüşülüp yeniden karar verilecek. İsviçre’nin itirazlarına karşı da Doğu Perinçek’in savunma yapması gerek.

Perinçek, kendini mi savunacak Büyük daire karşısında? Hayır, Türk Milleti’ni savunacak soykırım yalanlarına karşı. Orada kişisel bir savunma olamayacak, bir milletin savunması olacak.

AİHM’de Doğu Perinçek bir simgedir. O, orada Türk Milleti adına bulunacak. Yüzyıllık bir iftiranın karşısına dikilecek, daha önce olduğu gibi. Yurtdışına çıkma yasağının kaldırılmaması, soykırım iftiracılarını desteklemektir. AKP hükümeti ve yüksek yargı bu konuda ivedilikle çözüm bulmalıdır. Perinçek, İsviçre’nin karşısına dikilmelidir millet adına. Yalnızca yurtdışına çıkış yasağının kaldırılması ile kalınmamalı, TBMM’deki siyasal partilerden oluşacak bir kurul da o gün Büyük Daire’de yerini almalı. Çünkü bu dava milletin davası...

Doğu Perinçek’in nezdinde Türk Milletinin Strasbourg’da kendini savunma yasağını kaldırın. Kaldırın da Türk Milleti yüz yıllık iftiraları boşa çıkarsın, yalanları çürütsün. Her 24 Nisan geldiğinde falanca ne karar alacak, filanca ne konuşacak diye meraktan çatlatmayın milleti.
                                               Adil Hacıömeroğlu
                                               16 Ocak 2015


4 yorum:

 1. Diaspora 'nın avukatı Lübnan Ermenisi Alummuddin karşısına Anadolu aslanı Perinçek' i zincirlere vurup çıkarmamak Türkiye 'ye yakışmaz. Böyle bir tutum soykırım yalanını kabul etmekten daha vahimdir.

  YanıtlaSil
 2. Ermeni soykırım iftirasıyla karalanmak ve uygar dünyadan dışlanmak istenen Türkiye'nin tek savunucu yüreği olarak görev başında Doğu Perinçek. Daha önce de soykırım iftirasına çarşı yüreklice duruşu ile tutuklanmış ; ama bu tutukluluk uzun sürdürülememişti AİHM tarafından İsviçre'nin kararı kaldırılmıştı ; çünkü iddia gerçek dışıdır , bir iftiradır. İsviçre ; AİHM ' ye itiraz ettiğinden 28 Ocakta konu görüşülecek ; bu görüşmede Perinçek'in Türkiye'yi , ulusumuzu savunması için yurt dışına çıkış yasağı olmamalı ; Türkiye siyasi partilerinden bu görüşmeye temsilciler de katılmalıdır. Çünkü burada ulusal bir dava vardır.
  Konunun ayrıntılı anlatımı Sn. A. Haciömeroğlu'nun yazısında yer alıyor.. Teşekkürler !
  ÖZGEN KARA

  YanıtlaSil
 3. "Sözde Ermeni Soykırımı" uydurmasıyla, emperyalist ülkelerin Türkiye'ye saldırı bahanesi yaratılmıştır. Bunu herkesin görmesi ve de ona göre tavır alması gerekmektedir. Kısaca Perinçek'in yurtdışı yasağının kaldırılıp bu davaya katılmasını sağlamak Türkiye'den yana olmak demek. Tersini şu anda düşünmek istemiyorum. MUZO

  YanıtlaSil
 4. Perinçek' in yasağı kaldırıldı (19 01 2014)
  Demek ki kamuoyunun sesi galip geldi...

  YanıtlaSil