16 Şubat 2015 Pazartesi

MİNİ ETEK Mİ, MİNİ BEYİN Mİ?


“Siz de mini eteği giyip soyunup laik sistemin ahlaksızlaştırdığı sapıklar tarafından tacize uğrayınca da bas bas bağırmayacaksın.” Bu sözler, kendini Sanatçı sanan bir zavallıya ait. Bu kişinin adını yazmayacağın, sayfam kirlenmesin. Ancak kim olduğunu herkes bilmekte. Bu sözler Özgecan’ın öldürülmesinden sonra paylaşılmış sosyal medyada. Tabi, tepkiler artınca da silinmiş.

Sanmayın ki yukarıdaki düşünceler bir sanatçı müsveddesine ait. Bu doğrultuda düşünen birçok kişi var. Zaten türkücü olduğunu sanan medya şişkini zavallı, bu sözleri iktidara yaranmak için yazmıştır. AKP yandaşı gibi görünerek parsayı kapma düşüncesinde aklınca.

Ne yazık ki AKP çevrelerinde laiklik, ahlaksızlık olarak algılatılmakta. Oysa laik kişilerin 2007’de düzenlediği Cumhuriyet mitinglerinde ve Haziran Direnişi sırasında milyonların toplandığı alanlarda bir tek taciz ve hırsızlık olayı görülmemiştir. Demek ki sorun laiklikte değil, laiklik karşıtı olmakta.

“Efendim mini etekle gezmek taciz ve tecavüze davetiye çıkarıyormuş.” demekte bazı kişiler. Türkiye’de yalnızca kadınlara mı tecavüz ediliyor. Tecavüz edildikten sonra öldürülen erkek çocuk sayısı saymakla bitmez. Bir yıl önce Kars’ta tecavüz edildikten sonra öldürülen Mert, mini etek mi giyiyordu?

Seksenlik nineye tecavüz eden sapkın, mini etekten mi tahrik oldu?

Kayseri’de bayram günü şeker toplayan küçücük üç kız çocuğunu kaçırıp kirletenler mini etekten mi tahrik oldular?

Damacanaya, vitrindeki cansız mankene, ördeğe, keçiye, eşeğe, köpeğe tecavüz edenler bu varlıkların giydiği mini etekten mi tahrik oldular?

“Annemin diz kapağını görsem tahrik olurum.” diyen hastalıklı beyinleri normal mi karşılayacağız?

“Benim olmazsan taciz ederim” diye şarkı sözü olan birinin her gün, neredeyse her konuda televizyon ekranlarında boy göstermesi anlaşılır gibi değil. Bu şarkının geneline bakıldığında hep zorbalık var. Düzen; sanatla ilişkili olmayan, söylediği sözlerle toplumu suça teşvik eden bu tür kişileri parlatmakta. Öncelikle yurttaşlarımız, sanat adına ortaya çıkan bu kokuşmuşluğun önüne geçmeli. Bu kişilerin çıktığı televizyonları izlememeli.

Afrika’da yaşayan birçok kabile, Amazon yerlileri, Endonezya’daki kimi topluluklar neredeyse çıplak gezmekteler. Özellikle de kadınların göğüsleri açık. Ne var ki bu toplumlarda tecavüz neredeyse yok. Olursa da en ağır ceza var.

Her şey beyindedir. Sorun mini etekte değil, mini beyinlerdedir. Eğer beynin gelişmemişse nefsine egemen olamazsın. Mini beyinler, her deliği vajina olarak görmekte ne yazık ki. Canlı ya da cansız olması ne fark eder?
                                   Adil Hacıömeroğlu

                                   16 Şubat 2015

1 yorum:

  1. IŞID in Türkiye'de bu kadar çok taraftar bulmasına artık şaşırmıyorum. Ne çok ruh hastası varmış bu ülkede..

    YanıtlaSil