11 Mart 2015 Çarşamba

KOZMİK ODA NE OLACAK?Beş yıl önce Bülent Arınç’a suikast yapılacağı haberi birden gündemi altüst etti. Suikastçılar(!) kim miydi? Tabi ki askerler... Çünkü askerleri suçlamak, onlara iftira atmak modaydı o günlerde...

Neymiş efendim, askerlerin elinde Arınç’ın evininin bulunduğu yerin krokisi varmışmış... Suçlanan askerler, Arınç’ın evinin yakınlarında dolaşıyorlarmış. Mışmış da mışmış...

AKP sözcüleri açıklama üstüne açıklama yaptılar. TSK’ya yüklendikçe yüklendiler... Cumhuriyet savunucularını yerden yere vurdular...

Böyle bir durumda yandaş medya bülbülleriyle liberal uşaklar boş dururlar mı? Onlar da çalakalem senaryolar yazdılar.  Beyazcam’da gece gündüz cırtlak sesleriyle öttüler, homurdandılar. Olmayanı olmuş gibi göstermek için öfkeyle hömkürdüler, intikam hırsıyla diş gıcırdattılar, salya sümük Cumhuriyet’in kurucu felsefesine saldırdılar.

Arınç, boş durur mu? Onun görevi zaten ağlamak... Üzüntülü, acıklı sesle ve mazlum ifadesi takınmış bir yüz ifadesiyle acındırdıkça acındırdı kendisini. Tabi, bu arada kendisine suikast girişiminde bulunulduğuna(!) göre memleket için ne kadar önemli bir kişi olduğunu da tavır ve davranışlarıyla milletin gözüne sokma fırsatını da kaçırmadı Hazret.

Cemaat hizmetindeki savcı ve polislerle Cumhuriyet kalelerine diş bileyen kimi AKP’li meraklı küflüler, TSK’yı boyun eğdirmek için ileri atıldılar. “Fırsat bu fırsat!” deyip askeriyenin kozmik odasına daldılar. Askeriyenin sırlarını çarşı pazara düşürdüler. Bunu da “demokratikleşme” olarak yutturdular halka. Türkiye düşmanı casusların yıllardır yapamadığını, AKP iktidarı bir anda yapıverdi böylece.

Aradan yıllar geçtikten sonra mahkeme, sözde suikast sanıkları için takipsizlik kararı vermiş. Yıllardır suçlanan askerlerin itibarı nasıl geri verilecek? En önemlisi kozmik odanın talanı ne olacak? TSK’ya, dolayısıyla Türkiye’ye zarar veren bu düşmanca kumpası düzenleyen polisler, onların destekçisi AKP yöneticileri hesap vermeyecekler mi?

Başta Arınç olmak üzere, zamanın başbakanı ve diğer yetkililer milletten özür dilemeliler, özür... Emperyalist bir komplonun aleti olduklarını söylemeliler halka.
                                                           Adil Hacıömeroğlu

                                                           10 Mart 2015

1 yorum:

  1. Hükümet , balyoz dan, casusluk suçlamasına kadar düşen tüm siyasi davaların sanıklarından ve bu davaların görüldüğü süre boyunca ülke kaynaklarını heba ettikleri için başta sanık yakınları olmak üzere tüm Türkiye'den özür dilemelidir.

    YanıtlaSil