26 Mayıs 2015 Salı

SAİD KÜRDİCİ HDP, AKP'Yİ YIKACAK ÖYLE Mİ?

       

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan seçim çalışması için gittiği Adıyaman'ın Kahta İlçesinde ilgi çekici sözler söyledi. Tabi anlayana...

"Bu halk ile İsmet İnönü, Kemal Atatürk baş edemedi. Nemrut bile baş edemedi. Bu halk Bediüzzaman Said Kürdi'nin torunlarıdır." Bu sözlerle HDP'nin ideolojik, siyasal kaynağının kim olduğunu belirtmekte Tan. Atatürk'e, Cumhuriyet'e karşı Ortaçağ düşüncesiyle karşı çıkmıştı Said-i Nursi.

Türkiye'nin çağdaşlaşması, laik bir toplum düzeninin oluşmasını engellemek isteyen Said-i Nursi, günümüzde hem HDP/PKK hem de Cemaat'in ideolojik önderi. ne büyük rastlantı değil mi?

On dokuzuncu yüzyılın sonlarından itibaren ortaya çıkan bölücülük de irtica da dışa bağımlı. Emperyalizmin güdümünde saldırdılar Türkiye'nin gelişmesine. İdeolojik önderleri de Kurtuluş Savaşı'na katılmamış, yeğeninin Boğaz manzaralı evinde ruhsal bunalımlarına çözüm aramaktaydı. Türk Ulusu kanıyla canıyla direnirken işgale karşı, Hazret işgal İstanbul'unda keyif çatmaktaydı. Ezan seslerinin susturulmaması için gencecik vatan evlatları şehit olurken işgal İstanbul'unda bulmuştu huzuru Said-i Nursi.

Şimdilerde "Nursi" soyadı yerine "Kürdi" yeğlenmekte kimilerince. Yani hem dinciliği hem de ırkçılığı çağrıştırsın diye. Bundan da üzere HDP/PKK, hem ırkçılık hem de dincilik yaparak Ortaçağ'a sığınmakta.  

Çağdaş toplum özlemi mi? O da ne? Said Kürdi'yi kılavuz edinenler için böyle bir özlem olur mu? Ne de olsa AKP'nin açılım ortağıdırlar. Açılacakları iki yer var: Biri emperyalizmin daha çok güdümüne girmek, diğeri ise Ortaçağ'ın karanlık kuytularında gezinmek...

HDP/PKK görüşlerini hiç saklamıyor. Açıkça söylemekteler özledikleri toplum biçimini. Sözüm bunu görüp anlamayanlara. HDP'yi ilerici, hatta laik görenlere... HDP barajı aşsın diye çırpınan sahte solculara, liberallere ve kimi sözde aydınlaradır sözüm. Çağdaş değerleri bir kenara atarak Said Kürdi ile yürümek istemenizdeki amaç ne? Siz de açıkça söyleyin de herkes anlasın!

AKP'yi, Said Kürdici HDP mi yıkacak? Güldürmeyin adamı...
Adil Hacıömeroğlu
26 Mayıs 2015

1 yorum:

  1. Kurtuluş Savaşında emperyalizme karşı değil bir kurşun sıkmak, kılını bile kıpırdatmamış tipleri hortlatıp milletin önüne koyanların ne Türkiye’ye, ne Ortadoğu'ya ne de insanlığa bir katkısı olabilir.
    Vatan Partisi'nin programından bir alıntı
    'Toprak reformuyla ağalık, şeyhlik ve aşiret reisliğinin tasfiyesi, hazine topraklarının ve mayından temizlenmiş arazilerin yoksul köylüye dağıtılması''
    Umut edilir ki Özellikle doğu Anadolu da ikamet eden halkımız ülkemizin geçtiği kritik dönemecin farkına varır ve yere çakılmadan önceki son seçimde bindiği dalı kesmek alışkanlığını bırakır.

    YanıtlaSil