5 Haziran 2015 Cuma

BEYTÜŞŞEBAP'TAN YÜKSEKOVA'YA

         
Vatan Partisi, 2 Haziran 2015 günü Hakkâri'nin Yüksekova İlçesinde miting yaptı. Hem de tüm engellemelere karşın... Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, burada kardeşlik ve birlik iletisini Türkiye'nin dört bir yanına duyurdu.

Vatan Partisi'nin Yüksekova mitingi büyük engellemelerle karşılaştı. En başta kent dışından Yüksekova'ya gidişler engellendi. THY, Vatanlılara kiralık uçak da bilet de vermedi. Amaç, mitinge katılacakların sayısını az tutmaktı. Oysa, AKP yöneticilerinin unuttuğu bir şey var: Siyasette nicelikten çok nitelik önemlidir. Davasına inanan insanlar azınlık da olsalar, hedeflerine varmak için sabır ve azimle savaşım verirler.

Yüksekova mitingine, Hakkârililerin katılımını önlemek içinse kentin on kilometre dışında bir yer gösterildi. Orası, güvenlik güçlerince çembere alındı ve halk, miting alanına sokulmadı. Tüm engellemelere karşın Sayın Doğu Perinçek'in kardeşlik iletisi gök kubbede yankılandı ve işitmez kulaklarda yer etti.

Yüksekova havaalanında bir polis memurunun Perinçek'e: "Mitingde Türk Bayrağı dalgalandırmak için size emniyet izin verecek mi?" demesi, AKP iktidarının Türkiye'yi getirdiği durumu anlamak açısından önemlidir. Yurdun bir köşesinde Türk Bayrağını taşımak, dalgalandırmak  ne zamandan beri izne tabidir?

Bayrak, bir ülkenin egemenliğinin, bağımsızlığının ve özgürlüğünün simgesidir. Eğer, kendi topraklarınızda bayrağınızı dalgalandıramıyorsanız, o topraktan vazgeçtiğinizi gösterir. Açıkça söylemek gerekirse yurdun bir bölümünü egemenliğinizin dışında bıraktınız demektir. Bu duruma yol açan devlet yöneticileri suç işlemişsayılırlar. Bunun cezası da yasalarımızda bellidir.

2 Eylül 2012 gecesi Beytüşşebap'ta (çuvalcı ABD'li generalin tam da ziyareti sırasında) askeri lojmanların balkonundaki Türk Bayrağı, terör örgütü yandaşları tahrik olmasın diye indirilmişti. O günden sonra Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde açılım nedeniyle bayraktan vazgeçilir oldu. Dağdaki teröristler, kentlere indi. Oralardaki kamu dizeni, terör örgütünün insafına terk edildi.

İşte, 2 Eylül 2012 gecesi Beytüşşebap'ta indirilen Türk Bayrağı, Doğu Perinçek liderliğindeki vatan fedailerince Yüksekova mitinginde yeniden dalgalandırıldı. İnen Türk Bayrağı yeniden toprağına kavuştu. Bu nedenle 2 Haziran 2015, tarihsel bir gündür. Türk Milletini ayrıştırmak isteyen ABD piyonu AKP-PKK'nın ihanetinin gerilediği, birliğin ve kardeşliğin güçlendiği bir gündür 2 Haziran.

Konunun daha iyi anlaşılması için BEYTÜŞEBAP'TA İNEN BAYRAK  http://adiladalet.blogspot.com.tr/2012/09/beytussebapta-inen-bayrak.html yazısını okumakta yarar var.
Adil Hacıömeroğlu
5 Haziran 2015

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder