19 Ekim 2015 Pazartesi

BAYRAK SEVGİSİNİ ÇOCUKLARDAN ÖĞRENİN

                        
Diyarbakır’ın Bağlar İlçesindeki Fatih Ortaokulunun bahçesinde Atatürk Büstü var. Büst’ün yanında da bayrak direği... Direkte dalgalanan ay yıldızlı bayrak... PKK’lı vatansız teröristler, o bayrağı direkten indirip yere atıyorlar.
PKK’lıların Türk Bayrağını yere atmaları şaşırtıcı değil. “Biji Serok Obama!” diye bağıranlardan Türk Bayrağına saygı ve sevgi beklemek boşunadır. Çünkü onlar, emperyalist boyunduruk altında piyon olmayı çoktan kabullenmişler. Piyon olanların bayrağı da efendilerinin bayrağı olur.
PKK’lıların okul bahçesine attıkları bayrağı, iki çocuk yerden alıyor. Önce daha kısa boylu olanı, bayrağı öpüp alnına koyuyor. O öperken bayrağı, yanındaki de bir başka köşesini öpmekte bağımsızlık simgemizin. Arkasından üçüncü bir çocuk geliyor gururla. Bayrağı alıyor, öpüp başına koyduktan sonra bayrak direğine tırmanıp asıyor al yıldızlı gururumuzu olması gereken yere. Dördüncü bir çocuk yetişiyor hemen ve çocuklar alkışlamaktalar bayrağı ve direkteki arkadaşlarını.
Üç tane aslan yürekli çocuk... Bakmayın boylarına, onlardaki yürek, o kadar büyük ki sığmaz göğüs kafeslerine. Bayrağı yerden alarak öpüp direğe asan duygu nedir? Yurt sevgisi... Kocaman yüreklere yer etmiş bu yurt sevgisini, küçücük bedenlerden söküp alabilecek bir güç var mı? Tabi ki yok!
Türk Bayrağına savaş açanlar, televizyon ekranlarından sözü eveleyip geveleyen sözde aydınlar, bayrak düşmanı liberaller, vatansız Sorosçu solcular, Türk bayrağının altında yaşamanın özgürlüğünü kavramayıp “eşit yurttaşlık(!)” peşinde koşan şaşkın politikacılar, ulus olmanın verdiği güveni anlamayıp bilisiz tarikat liderlerinin peşinden koşan aymazlar... Görün, anlayın bu çocukları... Bu çocuklardan utanın, utanın! Yüzünüz kaldıysa eğer kızarsın birazcık. Vicdanınızdan küçük bir kırıntı varsa içinizde, bu kahraman çocukların gösterdiği yurt sevgisi karşısında sızlasın, sızlayabildiği kadar...
Fatih Ortaokulunun bahçesindeki o çocuklarda, o yürek varken Türkiye bölünmez, bayrak da yere düşmez. Bölücüler mi? Yaptıkları hainlikle kalırlar. Hem de emperyalist uşaklığıyla yaftalanarak...
                                                                       Adil Hacıömeroğlu
                                                                       19 Ekim 2015


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder