9 Şubat 2016 Salı

YENİ ANAYASAYA DÖRT BOMBAYI KİM KOYDU?


Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 3 Şubat 2016 günü yaptığı basın toplantısında “Yeni anayasayla Türkiye’nin devlet ve ülke bütünlüğünün, milli birliğinin, Cumhuriyet Devriminin yurtta barışın temeline konan patlayıcılar var; canlı bombalar var.” diyerek Vatan Partisi’nin “Bölücü Anayasaya Geçit Yok!” başlığı altında Türkiye’yi savunma mücadelesini de başlatmış oldu.
Sayın Perinçek’in basın toplantısında açıkladığı yeni anayasanın dört canlı bombasını Türkiye’nin temellerine kimlerin yerleştirdiğini bulmaya çalışalım.
Öncelikle bu dört canlı bomba nedir?
Birincisi: Türk Milleti yeni anayasanın dışına atılacak. Yalın bir dille söylersek milletsiz bir anayasa, yani devlet ortaya çıkacak.
İkincisi: Özerklik… Genel seçimden önce AKP, HDP/PKK ve YCHP’nin sık sık dile getirdikleri ve anlaşma sağladıkları özerklik, Türkiye’nin bölünmesi demek…
Üçüncüsü: Cemaat ve tarikatları yasallaştırarak devrim kanunlarını delmek…
Dördüncüsü: Başkanlık rejimi…
Türkiye’de anayasa değişikliğini en çok kim istiyor?
Tabi ki ABD… Demek ki yapılmakta olan yeni anayasaya dört bombayı kimin koyduğu da ortada…
Başka?
AB ülkelerinden bazıları… Yani 1919’da Türkiye’yi bölüp parçalamak isteyenler… Sevr antlaşmasını uygulamak için bin bir entrika çevirenler… Cümle emperyalist ülkeler, vakıflar, küreselleşmenin önde gelen aktörleri…
Başka?
AKP, HDP/ PKK, liberaller, dönek solcular… Bir de YCHP…
Yeni anayasa için ne yaptığı, ne dediği belli olmayan kim var? MHP… Sözde karşı çıkmakta yeni anayasaya, ama TBMM’deki anayasa değişikliği için kurulan masanın da başköşesine kurulmuş durumda. Adama sormazlar mı bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu” diye.
Peki, bu anayasaya kim karşı çıkmakta? Kim Türk Milleti’ni bölücü anayasaya karşı seferber etmekte? Vatan Partisi…
Vatan Partisi, TBMM’de olmayan bir siyasal yapı… Yüz altmış bir bin oyla AİHM’de Lozan’dan sonra en büyük siyasal zafere imza attı Vatan. Şimdi de bölücü anayasaya karşı Türk Milleti’nin önüne düştü ve Türkiye’nin bölünmez bütünlüğü için var gücüyle çalışmakta.
7 Haziran ve 1 Kasım genel seçimleri öncesi Vatan Partisi’nin seçim barajını aşmaması için “Oylarınızı bölmeyin, oyunuz boşa gitmesin!” diyerek kampanya başlatanlara soruyorum. Oylarınız Vatan Partisi’ne gitmedi, ama nereye gittiğinin farkında mısınız? Oyları bölmediniz, ama ne yazık ki oy verdiğiniz partiler Türkiye’yi bölmekte, Cumhuriyet’i yok etmekte.
Tüm Cumhuriyet güçlerine, vatan sevdalılarına, Türkiye’nin birliğinden yana olan herkese çağrımızdır. Gelin, Vatan Partisi’nin çağrısına uyun ve “Bölücü Anayasaya geçit Yok!” deyin. Çünkü başka Türkiye yok! Zaman “Ben, sen, o yok; biz varız.” deme zamanıdır. Yeni anayasa girişimi, emperyalist bir saldırıdır. Bu saldırıyı boşa çıkaracak olan da 1919 ruhudur. Vatandan daha aziz bir şey olmadığına göre gün bahane yaratma günü değil, birlik olup vatanı savunma günüdür.
                                                           Adil Hacıömeroğlu
                                                           5 Şubat 2016
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder