29 Haziran 2016 Çarşamba

TÜRK-RUS BARIŞINA BOMBA


28 Haziran 2016 Salı gecesi, saatler 22.00’ye yaklaşırken İstanbul’da, Atatürk Havaalanı kana bulandı. Şu ana kadar alınan bilgilere göre saldırıda otuz altı kişi yaşamını yitirdi. Türk Ulusuna başsağlığı dilerim. Yüz elliye yakın yaralı var. Yaralılara, acil şifalar...
Türkiye, Atlantik sisteminden hızla uzaklaşarak Avrasya’ya yaklaşmakta. Bu durum BOP’a karşı çıkıştır. BOP’çuların bu duruma bir yanıtı olacaktır. O da saldırıdır, terördür.
Türkiye’nin komşularıyla bozulan ilişkilerini düzeltme çabaları son aylarda açık ya da gizli olarak sürdü. 27 Haziran 2016 günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın düşürülen Rus uçağı için Putin’den özür dilemesi, Türkiye’yi rahatlatırken başta ABD ve İsrail olmak üzere BOP’çuları rahatsız etti. Bu nedenle Türk-Rus ilişkilerinin düzelmekte olduğunu gören ABD-İsrail, ilk uyarı atışını Antalya’da yaptı. Büyük bir orman yangınıyla Türkiye’nin hem tarihsel hem de doğal değerlerini hedef aldı. Rusya ile bozulan ilişkilerin en çok zarar verdiği kentimiz, Antalya. Antalya’nın hem turizmi hem de tarımı Rus uçağının düşmesiyle mahvoldu. Kısacası, Rus uçağı, Antalya’nın başına düştü. Bu nedenledir ki BOP’çular Antalya’yı hedefe oturttu öncelikle.
Düşmanın ülkemizin tarihsel ve doğal birikimini yok etmek isteyişindeki amaç, Türkiye’yi ekonomik olarak felç ederek teslim almaktır.
Rusya ile iyiye gitmekte olan ilişkilerin çok yakın zamanda diğer komşularımızla ilişkilerimize de yansıyacağı çok açıktır. Türkiye, önümüzdeki günlerde Mısır ve Suriye ile kesilen ilişkilerini hızla onaracak İran’la soğuyan dostluk, yeniden canlanacak.  Peki, bu gelişmeler kimi rahatsız etmekte? Tabi ki Ortadoğu’yu paramparça etmek isteyen BOP savunucu ABD ve İsrail’i. Bundan da anlaşılıyor ki, komşularla barışmakta olan Türkiye’nin yolunu yangınlarla, bombalarla kesmeye çalışan ABD-İsrail’dir.
Atatürk Havaalanı’nın, özellikle de dış hatların hedef seçilmesi Türk turizmine darbedir. Türkiye’nin ekonomik kalbine öldürücü vuruştur. Türkiye’ye gelmek isteyen yabancıları korkutup yıldırmak amacı gütmekte bu saldırı.
ABD-İsrail, Türkiye’ye saldırılarını türlü terör örgütleriyle sürdürmekte. Bir bakıyorsunuz IŞİD, bir bakıyorsunuz PKK’yı cepheye sürmekteler. Bu iki örgüt, siyasal açıdan farklı görünseler de hizmet ettikleri güç, eylem buyruğu aldıkları merkez, onları kullanan akıl aynıdır. Bu nedenle amaçlarına bakıldığında düşman değil, dosttur IŞİD ve PKK. Biri orman yangını çıkartır, diğeri Atatürk havaalanını kana bular efendilerinin buyruğuyla.
Yüz kez söyledik, bir kez daha yineliyoruz sözümüzü. Bu savaş, terör örgütleriyle değil, ABD ile. Yani emperyalizmle... Piyonlara değil, piyonları kullanan ele bakmalı. Türkiye, emperyalizmle yapmakta olduğu savaşı kazanacak. ABD-İsrail’in saldırısını püskürtecek. Böylece yalnızca Türkiye değil, tüm Ortadoğu kazanacak.
Tarih; 1919’da Tük Ulusuna bir fırsat tanıdı, İngiliz sömürgeciliğini yendi ve Güneş Batmayan İmparatorluk tarihin çöp sepetine atıldı. Şimdi tarih yeni bir fırsat sunmakta ulusumuza. ABD emperyalizmini yıkma fırsatı... Ortadoğu’yu, enerji kaynaklarını yitiren ABD, çöküşe gider ve dünya da büyük bir beladan kurtulur. Haydi Türkiye! Tarihin sana sunduğu altın fırsatı değerlendir, ABD emperyalizmini tarihin çöplüğüne atıver.
                                                                       Adil Hacıömeroğlu
                                                                       29 Haziran 2016
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder