14 Ağustos 2016 Pazar

DARBE, ERDOĞAN’I YOK ETMEK İÇİNMİŞ


15 Temmuz darbe kalkışmasının asıl amacının Erdoğan’ı ortadan kaldırmak olduğunu söylemekte kimi kişiler. Defalarca söyledik, yazdık bu darbe kalkışmasının hedefi: Türk milleti ve Türk devletidir. Bundan sonra da bıkmadan, usanmadan bu gerçeği anlatacağız herkese.
Peki, darbenin hedefinin Erdoğan olduğunu kimler söylüyor? Birinci grup, Erdoğancı AKP’liler... Erdoğan’ı kahramanlaştırmak amacıyla bu savı yinelemekteler sürekli...
İkinci grupsa Erdoğan karşıtı olduklarını savlayan, ama RTE’nin gizli destekçisi olan at gözlüklü sözde aydınlar...
ABD’nin dolayısıyla FETÖ’nün amacı Erdoğan’ı ortadan kaldırmaksa bu, onlar için kolay bir iş. Bir kişinin ortadan kaldırılması için darbe yapılmaz. Suikast yapılırdı. Uçakların uçmasına, tankların Boğaz köprülerini tutmasına gerek yok bu iş için.
RTE’nin neredeyse gün boyu yanında bulunan yaver, FETÖ’cü... Daha düne kadar Erdoğan’ın korumaları da FETÖ’cüydü. Anlaşılacağı üzere Erdoğan’ın nefes alışını duymaktaydı FETÖ’cüler. Bunu, geçelim şimdilik...
FETÖ çetesi içinde yer alan asker ve polislerden kendisini feda edecek onlarca kişi çıkardı. Meczup lider, “Bu gece düşümde peygamberle konuştum. Erdoğan’ı ortadan kaldıracak bir cengâvere cenneti müjdeliyor.” dediğinde onlarcasının cennete gitmek(!) için sıraya gireceği herkesin bildiği bir şey. Şeyhlerinin buyruğunu ikilemeden yapacak onlarca fedaisi var bu meczuplar çetesinin. Böyle bir çetenin Erdoğan’ı kolaylıkla ortadan kaldırabileceğini söyleyebiliriz. Ama asıl amaç bu olursa tabi... Demek ki asıl amaç bu değildi.
Hem Erdoğan destekçileri hem de Erdoğan karşıtıymış gibi görünenlerin 15 Temmuz’un hedefini kişiye indirgemeleri, aslında ABD-FETÖ planlarını desteklemektedir. Asıl amacı yok sayarak ikincil amaçları öne çıkarmak, saldırganın işine yarar. Yapılan Türk-ABD savaşıdır. Bu savaş bir kişi yüzünden değil, büyük stratejik çıkarlar uğruna yapılmaktadır. Bu savaşı kişiye indirgemek, Türk tarafına güç kaybettirir.
İşin en tehlikeli yanı ise 15 Temmuz’u Erdoğan’a karşı bir hareket olduğunu söyleyerek “Türkiye, eşittir Erdoğan” demektir ki, bu son derece yanlıştır. Düşmanın ne yapmak istediğini yanlış anlarsak ona karşı doğru bir savaşı yürütemeyiz. Bu nedenle öncelikle düşmanın neyi hedeflediğini kavramak gerek. Bunu doğru anlarsak haklı savaşımızı, doğru hedefe yönlendiririz.
ABD-FETÖ’nün derdi kişiler değil, Türkiye’dir. Bugün yapacağımız iş, en geniş Türkiye cephesini kurmaktır düşmana karşı. Bu nedenle savaşın ciddiyetini kavramalıyız. Türk-ABD savaşını, Erdoğan’ın savaşı gibi gösterenler Türkiye cephesini bölerler. Bu da ABD’ye güç kazandırır.
                                                           Adil Hacıömeroğlu

                                                           14 Temmuz 2016

1 yorum:

  1. RTErdoğan, Fetö' nün canını fena halde yakınca, ilk bakışta darbe girişimi sanki ona karşı yapılmış izlenimi uyandırıyordu o malum gecede. Meclise, emniyet birimlerine atılan bombalar, halkın üzerine ateş açılması, amaçlarının cumhuriyei yıkmak olduğunu kısa zamanda ortaya çıkardı.Eğer başarılı olsalardı F16'ların bir sonraki hedefi Anıtkabir olacaktı. Tarih buna izin vermedi.

    YanıtlaSil