14 Ağustos 2016 Pazar

İFLAH OLMAZ ERDOĞANCILAR

                                   
Erdoğan ve AKP’ye muhalifmiş gibi görünen, fakat son on dört yıldır iktidar partisinin güçlenmesi için elinden geleni yapan bir grubun hakkını teslim etmek gerek. Bu grupta yer alanların ortak özellikleri çok sert Cumhuriyet ve demokrasi savunucu görünmeleri. Atatürk savunucusu demiyorum... Çünkü bu kişilerin Atatürk’le ilgili bilgiler yok gibi. Bilgileri, sosyal medyada Atatürk fotoğrafları paylaşacak düzeyde. Atatürk fotoğrafı paylaşarak kitleleri Atatürkçü yapacaklarını sanmaktalar. Birkaç sloganımsı sözle Türkiye’nin Atatürkçü olacağını sanmaktalar. Ne yazık ki bu kesimin Ilımlı İslamcılar kadar Atatürk konusunda bilgisiz olduklarını söyleyebiliriz.
Atatürk’ü fotoğrafa ve birkaç slogana indirgeyen bilgisiz kesimin ne yazık ki basında da sözcüleri var. Sağa sola küfrederek ve kişiler üzerinden kendince siyaset üreten kimi köşe yazıcıları Erdoğan’ın en büyük destekçileri olduklarını söylersek yanılmayız. Bu köşe yazıcılarının yıllardır körükledikleri RTE düşmanlığı AKP’ye hep can simidi olmuştur. RTE düşmanlığıyla gözleri kör, kulakları sağır olanlar, yeri geliyor istemeden de olsa PKK ile aynı safta yer alıyorlar. FETÖ’cü darbe kışkırtması sonrasında ise bu kesim, Fetullahçıların aklayıcısı durumuna düşüyorlar ne yazık ki...
Türkiye, FETÖ aracılığıyla büyük bir ABD saldırısıyla karşılaşıyor 15 Temmuz’da. Neredeyse tüm illerde halk, darbeciler karşı sokağa çıkıp direndi. İki yüz kırk kişi şehit oldu asker, polis ve sivil... Yüzlerce kişi yaralandı. Yüzü aşkın darbeci asker kılıklı Amerika tetikçisi öldürüldü. Buna karşın yıllardır köşe yazıcılığı yapan at gözlüklü sözde AKP karşıtı, çıkıyor ve bu olanların RTE’nin bir senaryosu olduğunu söyleyebiliyor. Amaç, Erdoğan’ın başkanlığa giden yolunun açılmasıymış. Adamcağızın senaryonun, tiyatronun ne olduğunu bilmediği de ortaya çıkıyor böylece.
Erdoğan düşmanlığı yaparak siyaset yaptığını sanan RTE dostlarının ortak özelliği, AKP tabanına hakaret etmek sürekli. Onları “koyun” olmakla suçlamaktalar. Hatta onların oylarını bir paket makarnaya sattıklarını söylemekteler. Böyle yaparak Milli Görüş geleneğinden gelmeyen, fakat türlü nedenlerle AKP’ye oy vermiş merkez sağ ve merkez sol (kısmen) seçmenin Erdoğan’ın çevresinde kenetlenmesine yol açmaktalar. Aslında RTE’ye güç kazandıran Erdoğan karşıtıymış görünen kimi köşe yazıcıları ve bu bilgisizlerin yönlendirdiği sosyal medya kahramanlarıdır(!).
Darbenin Erdoğan senaryosu olduğunu söyleyenler, aslında RTE’yi övmekteler. Çünkü RTE’nin senaryolar yazıp uygulayacak bir oyun kurucu olduğuna kamuoyunu inandırmaktalar. Oysa RTE, 2002’den beri oyun kurmuyor, yazılan senaryolarda rol alıyor.  15 Temmuz’da ise halkın yanında yer alarak ABD senaryosuna karşı geldi.
Sürekli olarak Erdoğan’a güç, yetenek, başarı atfeden köşe yazıcılarıyla onların izleyicisi sosyal medya CumhuriyetçileriU(?) aslında Erdoğan’ın en büyük destekçileri. Bir kişiyi bu kadar güçlü, yetenekli ve siyasetin oyun kurucusu olarak tanıtırsan; o kişiyi güçlendirmekten başka bir şey yapmazsın. Onun en büyük destekçisi olursun. Senden daha iyi Erdoğan taraftarı mı olur?
Erdoğan’a sürekli güç atfedenler iflah olmaz Erdoğan destekçilerdir. Onlar, Atatürk ve Cumhuriyet’i savunan kesimin kafasını karıştırmaktan başka bir şey yapmıyorlar.
                                                           Adil Hacıömeroğlu
                                                           13 Ağustos 2016

1 yorum:

  1. Erdoğan'a muhalefet ediyoruz görüntüsü altında darbe girişimi için, tiyatro, piyes gibi benzetmeler yapanlar acaba Suriye, Irak, Libya, Afganistan, için ne düşünürler? Bizim bilmediğimiz Bildikleri varsa, söylesinler akıl alalım, bir bildikleri yoksa artık sussalarda adam yerine koyan olmayacak . Cumhuriyeti tasfiye etme girişimini engellemek için canını ortaya koymak hepimizin görevidir.Bu açıdan Erdoğan, yalın bir ifadeyle, göreve gelirken ettiği yeminin gereğini yapmıştır. Malum gecede vatandaşlarımızı helikopter ateşiyle vuranların, 30 yıldır, dağ zirvesindeki karakollarda,bayrağımızı indirtmemek için askerimizi şehit edenlerden bir farkı yoktur.Olayları sadece Fetö, AKP, vs..dar açısında değerlendirirsek, emperyalizmin yeni tuzaklarını farkedemeyiz.Nitekim, malum geceden bu yana bol reklam alan ekranlarda Fetö 'ye söven çok ama Atatürk diyen yok.

    YanıtlaSil