18 Temmuz 2009 Cumartesi

AB DÜŞÜYLE YAŞAYANLAR

2.Dünya Savaşı'ndan sonra insanlık tarihinin gördüğü en büyük katliam (soykırım) Srebrenica'dır. Sırp Ordusu, yaşları 13 ile 77 arasında olan 8300'ü aşkın Boşnak erkeği katletti.

6 - 25 Temmuz 1995'te gerçekleştirilen bu katliamın mağdurları, her 11 Temmuz'da anılmaktadır. Katliamın 15.yıldönümünde AB bombayı patlatıyor, yani gerçek yüzünü gösteriyor: Sırplar, Makedonlar ve Karadağlılar 1 Ocak 2010'dan itibaren AB ülkelerine vizesiz girebilecekler. Boşnaklar, Arnavutlar ve Kosovalılar ise vizeye tabi olacaklar. İşin en acıklı yanı ise Bosna Hersek vatandaşı olan Hırvat ve Sırplara vize yok. Hani Avrupa değerleri? Avrupa'nın adalet ve eşitlik anlayışı nerede? Türkiye'deki sözde ayrımcılıklarla mücadele eden anlı şanlı AB temsilcileri niçin suspus?

Sen zalimi ödüllendirecek. mazlumu cezalandıracaksın; ondan sonra da adaletin hamisi olacaksın. Kalkacaksın ayrımcılığa karşı mücadele ediyorum, diyeceksin. Kendin ayrımcılığın kralını yapacaksın.

Kararın alındığı gün bizim televizyonlarda baş haber bu. Haber kanalları canlı yayında. Bağlanıyorlar AB şakşakçılarına. AB uzmanları hayal kırıklığına uğradıklarını söylüyorlar. Sık sık AB değerlerinden söz ediyorlar. Hepsi üzgün, neredeyse ağlayacaklar. Ama bu AB'nin yaptığı da iş değil, bizim AB'cilere bu yapılır mı? Çok yazık!

Siz AB'nin çifte standardını ilk kez mi görüyorsunuz? Bosna yanarken nerdeydiler? Yangın bitti, itfaiye sirenleri duyulmaya başlandı.

Sanki AB'nin dışında kalmak dünyanın sonu, büyük yıkım. Asıl yıkım, bu eski sömürgecilere, şimdilerin tek dişi kalmış canavarlarına teslim olmaktır. Huylu huyundan vazgeçmez. Avrupa emperyalizminin temeli, varlık nedeni sümürüdür, kan emiciliktir.

En çok kullanılan söz: Biz elli yıldır AB kapısındayız, bize niye vize var? Biz kapıdayız, çağrılı olanlar içerde. İnsan sevdiğini, istediğini, değer verdiğini hiç kapıda bekletir mi? Ne demek kapıda beklemek? Onurlu olan kapıda bekler mi?

Ben Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olarak kimsenin kapısında beklemiyorum. Beklemeyi de düşünmüyorum. Yeryüzünün ilk Kurtuluş Savaşını veren Türk Ulusu da kimsenin kapısında beklemez. Beklemek ve yalvarmak; ulusunun tarihini, Mustafa Kemal'in bağımsızlık anlayışını bilmeyen, özgüvensiz, çapsız siyasetçilerin işidir.

Unutmayalım ki: "Çağrılmayan yere çörekçiyle börekçi gider.". Ben ve ulusum ne çörekçiyiz ne de börekçi....

Adil Hacıömeroğlu
18 Temmuz 2009

7 yorum:

 1. ‎1968 düşüıle yaşayanlar.Arttık 1978 lerin ve 1980 -90 doğumluların desteğiyle ses verebilenler:AHIMIZ GİTTİ VAHIMIZ MI KALDI.BU DÜZEN DEĞİŞMELİDİR YADA TOPRAK İŞLEYENİN SU KULLANANIN DİYEMEDİKTEN SONRA.DEĞİŞTİK Mİ DEĞİŞTİRİLDİK Mİ?NOSTALJİK BİR TOPLANTIYDI.KAFALAR DUMAN YUNUS KIRILMIŞIN PARÇALARI HARİKA AMA DİNLEYEN YOK.POLİTİK PROTOKOL ÖNÜMÜZDE İŞTE STATÜKO.HALKMI O DA KİMKİ<<<<<<<<<?ÇAĞRILMAYAN YERE DİLENCİ GİDER.BİZ DİLENCİ DEĞİLİZ 68 KUŞAĞIYIZ.YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE CUMHURİYETİ.

  YanıtlaSil
 2. Haklısınız,biz millet olarak artık gerekli olan tavrı koymalıyız...Emperyalizmin dünyaya yaptıklarını acı içinde izlemek...Oyun oynuyorlar hemde acımasızca,ne insanlar öldü,yitip gitti..Ne devletler bitti.ama elbet bunlarda bitecek.
  Her şeyin bir sonu var,kendimize dönersek,biz bize yakışanı yapmalıyız,tpıkı anlı şanlı bir TÜRK gibi...

  YanıtlaSil
 3. canım ATAM zamanında davet edildiği halde hiç bir ülkeye gitmemiş,onları davet etmiş.....sanmıyorum ki AB yi kabul edecekti...nato deyip herşemize müdale yapılmakta,yarın AB olsa iç işlerimiz tamamen onlardan sorulacak.....ne kazandıracak ufak tesellilerle ,eline şeker verilen çoçuklar gibi, AB nin oyuncağı olacağız.....istemiyoruz....ATATÜRK TÜRKİYE'Sİ bağımsız ve özgür olmalı sonsuza kadar.....fatma öztürk.....

  YanıtlaSil
 4. Bu ülkede en sevilmeyen devlet ABD'dir, anketler öyle diyor. Buna rağmen ondan izinsiz dal kıpırdamayacağını kabul eden de, buna sebep olanlara göz yumup başa getiren de bu ülke insanıdır.
  Bu ne perhizdir bu ne lahana turşusudur, kimselerin aklı da ermez... Erenlere de bir avuç elit denir, bunu değiştirmeye gücü yetmez.
  Haklısınız Hocam, milletimizde böylesi bir bilinç yitimi dayanılacak bir acı değil. Böylesi büyük ve gazi bir millete hiç yakışmıyor.
  A.Özçelik

  YanıtlaSil
 5. Bizi Avrupa kapısında oyalayanlar artık yavaş yavaş bizi istemediklerini açıkça söylüyorlar , ama hala iktidar tiyatro oynamaya devam ediyor... Abd ve Ab nin politikalarına uymaya çalışmalarına rağmen bizi kabul etmeyenleri bir tarafa atıp Tam bağımsız ülke olmak bizim kaçınılmazımız ama ekonomik olarak bağımlıyız..Borçluyuz gırtlağımıza kadar ,işgal altında topraklarımız herşeyi onlara satmışız, ülke elden gitmiş Biz Avrupaya değil Avrupa ülkemize girmiş ..Şimdi Avrupa birliği kutlamaları yapan havai fişekler atanlar bu gün küsmüş gibi görünseklerde onurlu bir politika yapmıyorlar Avrupaya karşı ''Ne Abd ne Ab Tam Bağımsız Türkiye'' Sloganlarda kalmasın... Sevgiler, saygılar...

  YanıtlaSil
 6. İKİ YÜZLÜ AVRUPA BUNU HER ZAMAN YAPIYOR..ONLARIN ADALET ANLAYIŞI, ONLARIN DEMOKRASİ ANLAYIŞI DAİMA ÇİFTE STANDART..HER DEVLETE FARKLI. BİZE İSE DAHA FARKLI. AB BİZİ ASLA BİRLİĞİNE ALMAYACAK.BU BİRLİĞE GİRMEK İSTİYENLER BUNU ANLASIN ARTIK. BEN ŞAHSEN İSTEMİYORUM. HERŞEYİMİZ DEĞİŞECEK.HAYAT ŞARTLARI ÇOK AĞIRLAŞACAK. AVRUPADA YAŞIYAN HERKES REFAH İÇİNDE DEĞİL. BUNU ANLASINLAR.VE ZATEN BU İKİ YÜZLÜ YABANCILARI HİÇ SEVMEM.ONLAR BİZİM İÇİN İYİ BİR ŞEY DÜŞÜNMEZLER..AB DİYE YALVARMAK TÜRK ULUSUNA YAKIŞMAZ.

  YanıtlaSil
 7. ayas07
  İster emperyalist ülkelerde ister sömürge ve yarı sömürge ülkelerde olsun, faşizmin ortaya çıktığı ülkemiz de olsun AKP Türk halkına ne vaat ediyor? ABD’nin paralı askeri olmak, Büyük Kürdistan’ın kurulması, Türkiye’nin parçalanması, Kürt istilası, Kıbrıs’ın verilmesi, Ermenilere teslim olmak, Şeriatçı bir diktatörlük ve kömür-şeker-makarna “eşitliğinden” başka AKP Türkiye’ye ne vaat ediyor?

  YanıtlaSil