14 Kasım 2014 Cuma

BÜYÜKLERİN KARŞISINDA SİGARA İÇİLMEZ!


Gündüzkondunun sakini Erdoğan, Esenler’de koruma ordusuyla dolaşırken bir yeme içme yerinde sigara içenleri görünce çok sinirlendi. Yanında bulunan büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarını biraz da azarlarcasına, onlardan zabıtaların olaya müdahale etmelerini istedi.

RTE, sigara içenlere neden bu kadar çok kızdı? Onlar kapalı bir yerde sigara içtikleri için mi suç işlediler Erdoğan’a göre? Hayır! Ne kadar kendisi sigara içenlerin suç işlediklerini söylese de işin gerçek nedeni bu değil.

Sigara içenlerin, oturdukları yerden RTE’nin kendilerine yaklaştığını görmemeleri olanaksız. Çünkü kalabalık bir grupla yürümekte. Çevredeki olağanüstülüğün gözlerden kaçmaması gerek. Evet, buna rağmen yurttaşlar keyiflerine bakıyorlar. Sigaralarını tüttürüyorlar. Oysa RTE’nin istediği bu değil.

Peki, RTE ne bekliyordu sigara içenlerden? Onu görür görmez sigaralarını söndürerek ayağa kalkmalarını... Göstermelik de olsa bir saygı gösterisi beklemekteydi. Ancak olmadı.

RTE, neden sigaraların söndürülmemesini bir saygısızlık olarak anladı? Kendi yetiştiği kültürde büyüklerin yanında sigara içilmez. Büyükler geldiğinde küçükler ayağa kalkar.

İşte, RTE de cumhurbaşkanı olarak kendini herkesin büyüğü olarak görmekte. Kendisini, bir demokratik ülkenin seçilmişi olarak değil de padişahı olarak görmekte. Bu nedenle de her şeyin sahibi olduğunu sanmakta. Bu yüzden de herkesten saygı beklemekte. Bunu bir zorunluluk olarak görmekte.

AOÇ’un ortasına yoksul halkın parasıyla kaçak bin odalı gündüzkondu konduran padişah özentisi birinden daha ne saçmalıklar göreceğiz. Yaşadıkça öğreneceğiz.
                                                   
                                               Adil Hacıömeroğlu

                                               14 Kasım 2014

2 yorum:

  1. Toplam seçmenin % 37 ' sinin oyu ile cumhurbaşkanı seçilen RTE ; kendisini PADİŞAH olarak görüyor ve yurttaşları küçümsüyor. Bu nedenle sigara içenleri kendisine saygı göstermiyorlar diye azarlıyor. Demokrasi olduğunu ileri sürdüğü ülkemizde bu bir SALTANAT yaklaşımıdır. Konunun ayrıntılı anlatımı bu yazıda. Teşekkürler Sn. A. Haciömeroğlu !
    ÖZGEN KARA

    YanıtlaSil
  2. Gençlere kafayı fena takmış,.. Her gece Rüyasında GEZİ PARKI nı görmüyorsa, ben de hiç bir şey bilmiyorum....

    YanıtlaSil