20 Mayıs 2014 Salı

DİDİER DROGBA BURADA, YA SİZ?


Galatasaray’ın dünyaca ünlü futbolcusu Didier Drogba, Soma katliamında yaşamını yitiren işçi ailelerine bir milyon avro bağıştı bulunacağını açıkladı. Ünlü oyuncunun gelecek yıl Türkiye’de futbol oynamayacağını da belirtelim.
Drogba’nın şehit işçi ailelerine bağışı anlamlıdır. Dünyanın en büyük acılarını çekmiş bir coğrafyanın insanıdır o. Avrupalı sömürgenlerin kanını içtiği Afrika’nın yetiştirdiği büyük bir yıldız. Bu kadar büyük şöhrete karşın, kendisinin de aralarından geldiği ezilmişleri unutmayan bir adam. Ne oldum delisi olamayan, şöhretle sarhoşlaşmayan biri. Paranın tutsağı olamaya, parayı tutsaklaştıran bir sporcu.
Soma katliamı duyulur duyulmaz, yüreği madenin derinliklerinde attı Drogba’nın. Ailelerin sefaletini görmüş olmalı televizyonlardan. İnsan yüreği onu bir şeyler yapmaya itti. O da bağışta bulunmayı seçti. Bu yolla Soma cehenneminin ortaya çıkardığı acıyı paylaşmak istedi.
Drogba, ücretle çalışan biri. Bir yabancı... Türkiye’de Drogba’dan çok fazla kazanan nice işadamları var. Özellikle son yıllarda AKP iktidarıyla varsıllaşan yükleniciler, ihale varsılları var. Her gün basında endam eden varsıllıklarını insanların gözlerine sokan görgüsüzlere ne demeli?
Drogba’nın bir milyon dolar vererek katıldığı yardım kampanyasında neden yok AKP’nin varsılları? Her gün magazin sayfalarında boy gösteren görgüsüzler nerede?
Evet, Drogba burada, Soma’da, Türkiye’de... Siz nerelerdesiniz, parasından başka övünecek bir şeyi olmayan zavallılar? Nerelerdesiniz? Söyleyin! Hangi cehennemdesiniz?
                                                                                  Adil Hacıömeroğlu

                                                                                  20 Mayıs 2014

1 yorum:

  1. Sömürülen , ezilen Afrika toplumundan gelen Drogba ; varsıllaşmasına karşın , geldiği sınıfı unutmayan , insanlığını koruyan bir kişidir. Çünkü Soma maden katliamında ölenlerin yakınlarına yardım olarak bir milyon dolar bağışladı. Ancak , yurdumuzun kaynaklarını yağmalayarak milyonları kazanan AKP dönemi para babaları bu konuda duyarsızlar. Ülkemizdeki varsıl çevrelerin bundan alacakları önemli insanlık dersi var. Bu konuyu irdeleyen yazısı için SSayın A. Haciömeroğlu'na teşekkürler!
    ÖZGEN KARA

    YanıtlaSil