21 Nisan 2014 Pazartesi

CHP’DE BİR AKHDP’Lİ


CHP’nin “Yetmez, ama evetçi” vekili Binnaz Toprak, fırsat buldukça AKP’ye ya da HDP’ye övgüler düzmekte. AKP anayasasına elinden gelen desteği verdikten sonra, bir de “evet” oyu kullanmıştı. Zaten CHP milletvekilliğine aday olurken bunu da saklamadı.
AKP’yi ve BDP’yi öven bu vekil, sanırım fırsat bulamadığından CHP’yi anlatamamakta kimseciklere.
30 Mart seçimleri öncesinde yurttaştan, HDP’ye oy vermesini isteyen Toprak, seçim sonrası da RTE’ye övgüler düzmekte. RTE ve AKP böyle yandaş propagandistler ve Truva atları bulunca seçimleri kazanır tabi ki...
“Biz aile sigortası önerdik, hayali bir şey gibi geldi. İnsanlar sağlık sigortasından ya da bize çirkin görünen TOKİ’lerden çok memnun.”    demekte Binnaz Hanım bir gazeteyle yaptığı söyleşide. Eee, muhalefetin vekili, AKP’nin yaptığı işleri böylesine överse yurttaş neden CHP’ye oy versin?
“Aile sigortası” güzel bir düşünceydi. Ey Binnaz Toprak, sen ve senin gibi CHP’li olmayı bir türlü içine sindirememiş ve Cumhuriyet’le kavgalı vekiller, aile sigortasını halka anlattınız da anlamadılar mı? Kaç kişiye gidip CHP projelerini anlattın ey ithal vekil? AKP,  Cumhuriyet kurumlarını yıkarken hiç karşı çıktın mı? Bugüne kadar CHP’nin neyini savundun sen?
TOKİ’yi övmektesiniz. Dere yataklarında yapılan TOKİ evlerinde can veren yurttaşların sesi olmadınız neden? Buralarda ölen yurttaşlarımızın para kazanma hırsına nasıl kurban edildiklerini neden anlatmadınız halka?
“Tayyip Erdoğan karizmatik bir lider. Halk adamı olmasının payı var. Yaptıkları iyi şeyleri göz ardı etmek gerekmez.” diye sürdürmekte sözlerini Binnaz Toprak.
RTE, sana karizmatik, etkileyici, ikna edici ve hatta çok yakışıklı da gelebilir. Bu, senin bakış açın, ne diyebiliriz buna? Ancak bize sorarsan durum farklı. Başbakana bakınca cehalet görüyorum. Halkına, yurttaşlarına, muhaliflerine kin ve nefret dolu bakışları olan bir diktatör görmekteyim. Beğeniler değişir kişiden kişiye... Eğer siz, bir diktatörü bu kadar sevimli görüyorsanız, çaresiz kalan halk ne yapsın?
Binnaz Hanım, “RTE’nin halk adamı olduğunu” söylemekte. Halkını yoksullaştıran, bunca yolsuzluğa göz yuman, yurttaşına hakaret eden, komşularını kan gölünde boğmak isteyen birinden halk adamı olur mu?
Halkına kazık atan birinden halk adamı olur mu?
Dün dediğini, bugün inkâr eden kişiden halk adamı olur mu?
Demokrat olmayan birinden halk adamı olur mu Binnaz Hanım?
Binnaz Hanım, “Yaptıkları iyi şeyleri göz ardı etmek gerekmez.” Demişsiniz. Hükümetin yaptığı iyi şeyleri(varsa) sizin övmeniz gerekmez. Zaten AKP sözcüleri, bire bin katarak anlatmakta bunları. Yoksa onları yetersiz mi buldunuz da siz de AKP’yi övgü kervanına katıldınız.
Bakın Binnaz Hanım, sizin bir muhalefet milletvekili olarak göreviniz; AKP’nin yapamadığı ya da yanlış yaptığı şeyleri halka anlatmaktır. Sanırım siz, “Yetmez, ama evetçiliğinizin” etkisiyle olsa gerek hala RTE’yi bir demokrasi kahramanı(!) olarak görmektesiniz. Eee, bu durumda sizin CHP’de ne işiniz var. Truva atı olmayın. Gidin kahramanınızın, karizmatik liderinizin yanına. İnanın herkes için bu çok iyi olur.
Herkes sormakta “CHP niye seçimlerde yenildi.” diye... Bir partinin böyle vekilleri oldukça sırtı yerden kalkmaz.
                                                                       Adil Hacıömeroğlu
                                                                       21 Nisan 2014

                                                           

4 yorum:

 1. CHP vekillerini hangi kritere göre seçiyor?!.. Çok kızgınım çok..

  YanıtlaSil
 2. Bu vekilleri birileri dayatıyor danışmanları dayattığı gibi. Sonra da istediği gibi kullanıyor. Kimbilir belki de ellerine yazılı metin de veriliyordur "bugün bunu söyle" diye.

  YanıtlaSil
 3. Çok ilginç çok.“Tayyip Erdoğan karizmatik bir lider. Halk adamı olmasının payı var. Yaptıkları iyi şeyleri göz ardı etmek gerekmez.” diyor. Bu tamamen kişisel bakış açısı tabii. Özgür insan fikrini dile getirmiş. Bir kadın olarak karizmatik bulmuştur. İnsan düşününce ilk akla gelen 17 aralık sabahı oğluyla yaptığı telefon görüşmesi. Sesi kısık, korkmuş, şaşkın ne yapacağını bilemeyen, oğlunu kirli işlerde kullanmış bir baba figürü. Fazla olan paraların sıfırlanmasını 1. sıraya oturtmuş. Bunun için kızını da yolluyor yardıma. Bu karizma değildir, başka bir şeydir. Dahası var. Önemli bakanların hepsi bu tür işlerle uğraşıyor. Ama hiçbiri mağdur edilmiyor. Sonuna kadar korunuyor ve olay gündem değiştirilip unutturuluyor. Ha bu bakanlarında hepsi baba ve onlarda bu pis işlerde çocuklarını kullanıyorlar. Tam bir dram. Olumsuzları saymakla bitmez.
  Nice Binnaz Topraklar bu gibi durumlarda gündem değiştirme konularında sınırsız destek veriyor. Demek ki Sayın Toprak'ın karizmatik tanımı bu.

  YanıtlaSil
 4. Sadece Binnaz Toprak değil ..... :) Bunlardan daha var ....

  YanıtlaSil